sieci GSM, SMSy a e-maile

PostWysłany: Czw 9:24, 12 Sty 2006    Temat postu: sieci GSM, SMSy a e-maile

Kto wysyła sporo SMSów, może to robić też przez inernet (bramki SMS, płatne lub z dodatkowymi reklamami), ale jeżeli chcecie wysyłać do abonenta sieci PlusGSM, a siedzicie przed kompem to warto wysyłać zwykłe e-maile. Wystarczy wpisać w Outlook'u czy innym programie poczty taki adres [link widoczny dla zalogowanych] (miejsca wykropkowane to nr tel. PlusGSM) i wysłać wiadomość w formacie TEXT, nie HTML i bez polskich znakow. Odbiorca będzie widzał z jakiego zdresu została wysłana wiadomość.

Taka funkcja ma dużo zalet, nie wszyscy mają swoje meile lub nie odbierają poczty na bierząco, a tak mamy prawie 100 % pewności że odbiorca odbierze wiad., a my wysyłamy za darmo. I takiego delikwenta możemy wpisać w książkę adresową ustawiając parametry by wysyłać tylko w formacie TEXT.
Trzeba jedynie sprawdzić czy dana skrzynka wyśle taką wiadomość, chyba wszystkie ogólnopolskie onety, tleny, wp itp. wysyłają, a np moja firmowa tego nie chce zrobić, nie wiem dlaczego.

Jeżeli ktoś ma okazję zmienić operatora na Plusa to polecam. Era na pewno nie ma takiej usługi, Orange pewnie też nie.

wesoly
goodness knows!

Dołączył: 13 Gru 2005

PostWysłany: Czw 17:53, 12 Sty 2006    Temat postu:

Wstrętny lobbista plusa a fu...

Dołączył: 16 Gru 2005

PostWysłany: Pią 7:35, 13 Sty 2006    Temat postu:

Może ma jakieś udziały w Plusie, albo po kryjomu jest przedstawicielem handlowym Smile
Od kilku lat jestem w tej sieci. Mam telefon na kartę, bo nie lubię czuć się skrępowana przez rachunki. W Plusie od zawsze denerwowały mnie promocje typu 50 smsów za darmo, czy darmowe minuty. Bo jak się okazywało, wcale nie były darmowe.
Ale przynajmniej z internetu można wysyłać smsy bez problemu, co jest czasem kłopotliwe u innych operatorów.