a z takimi problemami borykaja sie inne aerokluby :)

PostWysłany: Czw 17:16, 26 Sty 2006    Temat postu: a z takimi problemami borykaja sie inne aerokluby :)

Zwróccie uwage na te 5 dych skladek na miesiac...

W miniony piątek, tj. dniu 09.12.2005r na lotnisku w Turbi odbyło się zebranie Zarządu Aeroklubu Stalowowolskiego. Obecni byli wszyscy członkowie Zarządu, Dyrektor, Szef Wyszkolenia i kilka innych zainteresowanych osób. Tematem wiodącym były finanse Aeroklubu /szkoda, że pod nieobecność Głównej Księgowej/.Dowiedzieliśmy się,że miesięczne utrzymanie Aeroklubu kosztuj nas około 5.500.- złotych. Najwięcej, bo aż 3.400.- /brutto/ to płace zatrudnionych osób, oraz energia elektr. 650.- zł transport 300.- zł telefony /o zgrozo/650.- zł wywóz nieczystości /śmieci, ścieki/ 350.- zł. Nie ma skąd uzyskać środków, więc Zarząd zaproponował podniesienie składki członkowskiej do 50.- zł miesięcznie, oraz opłatę w wysokości 50.-zł za przechowywanie sprzętu prywatnego i ... aeroklubowego /dla zaskoczonych spieszę z wyjaśnieniem że chodzi o szybowce i samoloty będące własnością aeroklubu/. Tak, tak jest to propozycja Zarządu Aeroklubu, abyśmy sami sobie płacili za swój sprzęt. W całej Polsce właściciele prywatnego sprzętu, którzy chcą przchowywać w hangarach swoje samoloty, szybowce, motolotnie, bądż inne urządzenia latające muszą za to płacić /pełna informacja na ten temat znajduje się na stronach internetowych aeroklubów pod hasłem CENNIK/. Jako,że zdecydowana większość naszych kolegów mieszka poza Stalową Wolą i kontakt z nimi jest utrudniony /a ułatwiony poprzez internet/, zwracam się z prośbą, aby po przeczytaniu w/w inormacji o propozycjach Zarządu ASW, napisali swoje opinie, co myślą o nich ,bądż jakie mają inne godne uwagi propozycje. Z upoważnienia Zarządu Sekcji Szybowcowej Aeroklubu Stalowowolskiego-Skarbnik Sekcji Waldemar Madej.

skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Pon 21:55, 30 Sty 2006    Temat postu:

na lokalnej strefie gdzie skacze wprowadzili oplate roczna w wysokosci 100 euro za uzywanie obiektow lotniska -

oplata objmuje tylko regularnych skoczkow i zbierana jest od tego roku - w sumie to jest cos jak skladki ale nie ma legitymacji

tylko zotaje sprawa co maja na mysli regularny skoczek :)

lotnisko.radzikowice

PostWysłany: Wto 7:40, 31 Sty 2006    Temat postu:

Przydałby się im dobry sponsor. Co do ich pomysłów, to z tą składką to troszke przesadzone, ale opłata za hangarowanie itd. jak najbardziej słuszna.

PostWysłany: Wto 9:46, 31 Sty 2006    Temat postu:

Ja oprócz tego ze mam ten zaszczyt ze jestem czlonkiem aeroklubu w PNW to jeszcze jestem tzw. member of USPA - ta przyjemnosc kosztowala mnie 15 lat temu 500 docow ale za to zostalem czlonkiem za cale zycie (live time member). Mam z tego do konca swoich dni gazetke "Parachutist" i ubezpieczenie gdybym jeszcze kiedys jakism cudem skakal w stanach, no i licencje D. Dzisiaj to juz kosztuje chyba 800 baksow, Skladke mozna placic tez co rok ale wtedy wynosi to juz bodaj 70 dolcow czy jakos tak.
Oprocz tego bule dodatkowo 160 euro w Stuttgarcie gdzie tez jestem jakims czlonkiem u spadochroniarzy ( [link widoczny dla zalogowanych]). Mam za to aktualizacje uprawnien instruktorskich.
Tak jak widac, czlowiek jeszcze w danym roku nie skoczyl a juz wywalil 1000 zlotych.
Ech nie ma to jak glajty, wystarczy gorka i heja Rolling Eyes

skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Wto 12:36, 31 Sty 2006    Temat postu:

mnie skasowali 20 euro za dozywotnie czlonkostwo w IPC - irish parachute club - tylko ze one nic nie daje po za tym ze mozesz skakac u nich - nie wstapisz do klubu - nie wyskoczysz :)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Aeroklubu Opolskiego Strona Główna -> Rozmowy o lotnictwie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)