do dyrektora - c.d. przeszkolenia na start za samolotem?

Pępek

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Czw 19:07, 06 Sie 2009    Temat postu: do dyrektora - c.d. przeszkolenia na start za samolotem?

Adrian zbliża się weekend, więc i okazja na kontynuowanie przeszkolenia

nasze pszeszkolenie zaczyna się strasznie rozwlekać w czasie, dyrektor zajmij się proszę tą sprawą, bo jak tak dalej pójdzie to w tym klubie nie skończymy tego nigdy

podpowiem Ci tylko, że Wilga jest zatankowana po ostatnich mizernych próbach

KURWA!

wojteknar

Dołączył: 18 Lis 2008

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 13:01, 11 Sie 2009    Temat postu:

Udało się nam domęczyć przeszkolenie na start za samolotem, za co niniejszym dziękuję instruktorom w imieniu wszystkich nowouprawnionych.

Ponieważ wlekło się to tak koszmarnie, że nawet jedną z najbardziej zrównoważonych osób w klubie (nie mam tu siebie na myśli Wink) wyprowadziło z równowagi, warto się zastanowić nad przyczynami takiego stanu rzeczy.

1) Sprzęt
----------------------
Najpierw kilka miesięcy czekaliśmy na stosowną dokumentację dla samolotu Jak-12M. Kiedy już ją otrzymał, to dobitnie okazało się, że nie powinien był otrzymać. Wniosek pierwszy jest taki, że w klubie jest potrzebna holówka. Niezbyt odkrywcze, vide wątek PZL-101 Gawron. Proponuje 'fundusz zakupu wyciągarki' na to przeznaczyć, bo zakup drugiej wyciągarki jest utopią.

2) Organizacja
----------------------
Ponieważ pilot rzeczonego Jaka mógł nas holować tylko w weekend, mimo przejścia na Wilgę, dalej twardo umawialiśmy się na weekend. Bez sensu, trzeba było się szkolić w tygodniu od popołudnia do wieczora, w dni ze stratusem.

Nadmienię jeszcze, że przy dobrze skalkulowanych cenach, klub mógłby zarobić nieco zarówno na samym szkoleniu za samolotem, jak i później na holowaniu świeżo wylaszowanych pilotów pod Cu. Tak żeby się kręciło (śmigło).

Pępek

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Wto 14:11, 11 Sie 2009    Temat postu:

Hura, hura...!

Udało się.

Jeszcze raz "dzięki" dla instruktorów i dyrektora.

To kiedy Panowie lecimy na termikę za samolotem? Smile

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Aeroklubu Opolskiego Strona Główna -> Sekcja Szybowcowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)