Zimowy Puchar Karkonoszy 2009

MarekJ

Dołączył: 23 Lut 2006

Skąd: z kraju i ze świata

PostWysłany: Pią 17:23, 24 Kwi 2009    Temat postu: Zimowy Puchar Karkonoszy 2009

<przeklejone ze strony [link widoczny dla zalogowanych]

IV Zimowy Puchar Karkonoszy zakończony

Z dniem 30 marca 2009 r. zakończyliśmy latanie falowe liczone w ramach IV Zimowego Pucharu Karkonoszy.
Zwyciężył tradycyjnie Zbigniew Kunas, który latał wytrwale zarówno z Jeleniej Gory jak też z Mikulovic, wykonując 17 publikowanych przelotów, w tym dwa ponad 500km. Powtórzył zeszłoroczny przelot w Karkonoszy do Opola. Dobre loty wykonali również Marek Korneć, Andrzej Kaniecki, Franciszek Mazur oraz Marek Jóźwicki.
Do klasyfikacji liczą się 3 najlepsze przeloty wykonane z Jeleniej Góry zgodne z regulaminem ZPK, zatem ostateczny wynik nie oddaje całości wysiłku, jaki został włożony w tegoroczne latanie falowe.
Latanie przelotowe na fali to często tortura nieporównywalna z komfortem lotów termicznych, zatem wszystkim klasyfikowanym, nieklasyfikowanym, jak też tym, którzy próbowali swoich sił w zimie należą się słowa uznania.
Podziękowania należą się także obsłudze lotniska, pilotom-holownikom, i wszystkim tym, bez których starty nie byłyby możliwe.

Po zweryfikowaniu pod względem zgodności z regulaminem IV ZPK wszystkich lotów zgłoszonych na OLC, ustaliłem następującą kolejność pilotów:

1. Zbigniew Kunas - 578,22 pkt
2. Marek Korneć - 561,18 pkt
3. Franciszek Mazur - 338,36 pkt
4. Tobias Werner - 221,83 pkt
5. Mirosław Wysocki - 135,27 pkt
6. Marek Jóźwicki - 133,34 pkt
7. Karel Benisek - 93,33 pkt
8. Sławomir Panasiuk - 71,13 pkt

PostWysłany: Pią 22:16, 24 Kwi 2009    Temat postu:

Juz nie ma nawet co gratulowac, bo ta hierarchia na podium to oczywista oczywistość, jak mawiaja bracia mniejsi z pisu.

Razz

Gratulacje

Opole górą Exclamation

Agnieszka