dlaczego skaczemy - text Dziwnego

psychotique

Dołączył: 07 Wrz 2007

Skąd: znikąd

PostWysłany: Pią 15:16, 04 Sty 2008    Temat postu: dlaczego skaczemy - text Dziwnego

Trafiłam na ten krótki felieton na forum znanego Wam zapewne Iwana. Jest dość ciekawy (felieton, nie Iwan Mr. Green) i podyskutowałabym na jego temat chętnie z bywalcami tegoż forum, ale admin Iwan ma najwyraźniej jakieś opory z aktywowaniem mojego konta, mimo, że, zgodnie z wymaganiami, przesłałam mu zdjęcie do avatara itd. Rolling Eyes

No ale mniejsza o Iwana i jego traumy & obawy Laughing

Ponieważ forum źródłowe nie należy do często i licznie odwiedzanych, poniżej rzeczony text w pełnym brzmieniu.

Cytat:
Dlaczego skaczemy?
autor: Dziwny

Podczas ostatnich świąt po raz kolejny usłyszałem pytanie „po co skakałeś?”. Odpowiedziałem coś w stylu „ludzie się wspinają bo są góry” a potem zacząłem się zastanawiać. Nie, nie nad tym po co ludzie skaczą, to wiem tyle że nie umiem powiedzieć , zacząłem się zastanawiać jakie potrzeby realizują poprzez skoki? I doszedłem do wniosku, że są trzy główne grupy:

1. Ci, którzy szukają ekscytującego sposobu spędzania wolnego czasu, często w towarzystwie, które akceptują i w którym czują się dobrze. Chcą się w tym co robią doskonalić poświęcają więc czas (i wcale niemałe pieniądze) na trening (z wyznaczonymi celami: mistrzostwo w rw4, skok w bigway-50, crw-20, 10 pkt. w ff itp.) Doskonaląc się, szybciej lub wolniej ale systematycznie, a po osiągnięciu wyznaczonego celu wyznaczają sobie następny.

2. Ci, których interesuje wyłącznie fan. Nie jest zbyt ważne ile potrafią (często wystarcza im umiejętność złapania płaskiej) ale mogą pobawić się w skoki.

3. Szpanerzy, to ci, którzy obnoszą się ze swoim mistrzostwem (jest ich tak dużo a mistrzostwo ich tak potężne, że naprawdę nie wiem czemu rekord Polski w bigway to zaledwie 32 złapane tak krótko, że żadna migawka nie zdołała tego zarejestrować ).

Zostają instruktorami, bo zwykłym skoczkiem być nie wypada, a to że instruktorem zostaje się by szkolić innych jest powodem starym głupim i niemodnym. O tym, że instruktor czy tandem pilot odpowiadają za bezpieczeństwo ucznia czy pasażera w ogóle nie mówimy bo jak ogólnie wiadomo instruktorzy służą wyłącznie do podziwiania.

No i starają się możliwie szybko przesiąść na czaszę mniejszą od slidera para-foila. Ich lądowania zadziwią świat i panienki w zachwycie zdejmą majtki przez głowę. A do tego będą mogli lądować tuż przy manifeście, jakoś bowiem tak jest że na większości stref miejsce do lądowania dla agresywnych eliptyków jest wyznaczone najbliżej manifestu i kibiców. Oczywiście jest to bezpieczne a skydiverzy lądujący agresywnie na mikroczaszach robią to wyłącznie dla swojej przyjemności a nie na pokaz.

Myślę, że każdy skaczący jest w stanie poszerzyć te charakterystyki a może i wprowadzić nowe grupy. Ważniejsze chyba jednak jest określenie w której grupie jestem. W pierwszej, wspaniale nic tylko trenować czerpać z tego radość i czekać cierpliwie na sukcesy. W drugiej, doskonale skoki to naprawdę fajny pomysł na życie. W trzeciej, nie w trzeciej to ja na pewno nie jestem! Choć znam wielu innych, którzy w tej grupie są na 100%. Cóż ocena jak ocena dyskutować nie ma o czym a prywatnie życzę przedstawicielom pierwszej i drugiej grupy by nie awansowali do trzeciej.

Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez psychotique dnia Pią 15:25, 04 Sty 2008, w całości zmieniany 3 razy
skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Pią 16:12, 04 Sty 2008    Temat postu:

dobre :)

PostWysłany: Pią 16:13, 04 Sty 2008    Temat postu:

Stare

psychotique

Dołączył: 07 Wrz 2007

Skąd: znikąd

PostWysłany: Pią 16:27, 04 Sty 2008    Temat postu:

Łukasz napisał:
Stare

Owszem, stare. Ale niezłe. I chyba mało znane. Co warto by zmienić. Mało osób czyta forum Iwana. A jak widać Ty nie uznałeś za stosowne wrzucić tego textu tutaj. Albo chociaż go zalinkować.

skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Pią 19:21, 04 Sty 2008    Temat postu:

stare czy nie jest smieszne i prawdziwe