Zasilanie lusterka z akumulatora szybowcowego!

perzu

Dołączył: 24 Lip 2007

PostWysłany: Pon 18:42, 15 Mar 2010    Temat postu: Zasilanie lusterka z akumulatora szybowcowego!

Cześć
Męczę się z tematem i męcze, może ktoś z Was mnie poratuje. Zaznaczam, że nie znam się zbytnio na elektronice.
Chciałbym zrobić kabel do ładowania lusterka HP HX4700.
Z jednej strony ma być wejście do akumulatora szybowcowego - Wtyk mikrofonowy na przewód żeński (link do obrazka [http://www.tme.eu/html/PL/wtyki-mikrofonowe-na-przewod-zenskie/ramka_825_PL_pelny.html] ), a z drugiej strony ma być gniazdo zapalniczki samochodowej. Powiedzcie mi jak to zrobić i jaki najlepiej kabel do tego celu użyć. A może jest inny sposób zasilania?
Przetwornica 125 voltow będzie tutaj chyba niepotrzebna, gdyż znajduje sie w ładowarce. ALbo sie myle.

Mateusz Perz

PS: Głos już oddany na AO. Smile