Opisy fajnych miejsc do latania poza Polską- Hiszpania

kotar85

Dołączył: 15 Lut 2009

PostWysłany: Wto 15:55, 17 Lut 2009    Temat postu: Opisy fajnych miejsc do latania poza Polską- Hiszpania

Proszę aby każdy z was opisywał państwa i miasta poza granicami Polski w których latał na paralotniach. Chodzi głównie o noclegi, dojazdy, zwyczaje itp...

HISZPANIA.

Jednym z najlepszych miejsc do latania jest "miejscowośc" Catejon de Sos(czyt. Castehon). Przepiękne góry ogromne startowiska i jak to im bliżej południa-mocna termika. Dojechac do Castejon można samochodem bądź samolotem do Barcelony(mozna trafic naprawdę niską cenę biletu) lub Zaragozy i dalej pociągiem lub busem do Huesca lub Barbastro i do Castejon de Sos albo stopem. Hiszpanie są bardzo miłymi i towarzyskimi ludźmi wiec nie będzie z tym problemu.
W Castejon jest specjalny pensjonat dla paralotniarzy( Pajaro loco czyt. Paharo loco tzn.Szalony ptak) Są tam naprawdę przystępne ceny a poza sezonem to nocleg kosztuje tyle co w Polsce, dodatkowo mamy 3 pola namiotowe jeszcze tańsze.
Jeżeli chodzi o dojazd do startowiska to niema się czym przejmowac- są specjalne busy które co dziennie kursują kilka razy na górę.
Przypomnę że wszyscy są tam bardzo wyluzowani nikt nie pyta czy masz licencję itp.
Latanie jest super i bardzo bardzo często jest warun. Jak się komuś poszczęści to może tak jak ja polatac sobie z sępami---> są ogromne.

P.S. Spokojnie można jechac na ślepo i będzie fajnie. Polecam Laughing Laughing Laughing

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Aeroklubu Opolskiego Strona Główna -> Sekcja Paralotniowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)