DFV Schweinfurt

PostWysłany: Pon 13:07, 26 Lis 2007    Temat postu: DFV Schweinfurt

Wrócilem wczoraj z odprawy riggerów i instruktorów DVF, i jak zwykle ze Schweinfurtu.

W tym roku szczegolny nacisk polozono na tandemy.
Przez cały piątek wałkowalismy punkty w ktorych wystepuja najczesciej uszkodzenia - i to w miejscach nie widocznych na pierwszy rzut oka.
Mało kto zwraca uwage na to ze nawet małe wytarcie sie zółtego sciegu po obu stronach taśmy - obojetnie jakiej - powoduje utrate dopuszczenia.
Pokazywali gdzie wyciera sie drog (w miejscach gdzie nikt nie zaglada, bo od srodka) albo tasmy uprzezy pasażera.

Wprowadzono takie oto limity:

Kill line do wymiany po 300 skokach
Drog po 600
Uprząż pasażera po 1000
Tasmy nosce główne po 600
Zywotnosc czaszy z normalnego F-111 - 600 - 800 skoków
Z zerówki 1500
Wymiana linek co 300 jumpów.

Ciekawe ile tandemów by jeszcze u nas chodziło gdyby wpadły w łapy audytu DFV...

PostWysłany: Pon 14:08, 26 Lis 2007    Temat postu:

i jeszcze cos.

Argus nie ma na razie u niemców dopuszczenia (w trakcie), ale ze wzgledu na to ze niektorzy producenci pokrowcow zezwalaja na jego uzytek, mozna z nim skakac, ale tylko w kombinacji z odpowiednim porowcem.

so long