Info dla Riggera

PostWysłany: Czw 12:18, 25 Wrz 2008    Temat postu: Info dla Riggera

PISA - Producent legendarnych juz zapasow Tempo podwyzszyl oficjalnie ich zywotnosc do 20 lat.
zaznaczyl jednak ze po uplywie tego okresu taki zapas laduje na smietniku albo zmienia sie w baldachim przy altance.

zywotnosc skraca sie odpowiednio jesli wymaga tego stan techniczny (jakies uszkodzenia, czeste uzywania itd)

nadal wiazącym dla riggera jest fakt na ile producent zezwala na uzytkowanie sprzetu.

Wiec jak Paratec mowi ze jest to 15 lat to jest to 15 lat.

PD na ten przyklad nie podaje nic, wiec teoretycznie mozna by na tym skakac az nas czarna dziura pochlonie.

W USA przyjmuje sie jednak 20 lat (uwazam ze starczy - bo jak ktos kupuje dzisiaj zapas za 1000 eurasow to przez dwadziescia lat bedzie musial odkladac po kilka groszy na miesiac zeby se potem zafundowac nowy.)

zapasy - o dziwo wcale nie podrozaly znaczaco przez te wszystkie lata.

Pamietam jak kupowalem w 80 latach swoje pierwsze swifty czy tam rascale a potem tempa to wszystkie kosztowaly ok +/- 1800 merek - czyli raptem 900 euro

Rafał.P.

Dołączył: 20 Cze 2006

PostWysłany: Czw 12:47, 25 Wrz 2008    Temat postu:

20-lat to baaaardzo dlugo balbym sie dac na cokolwiek taka gwarancje a co dopiero na spadochron ratunkowy-chcialbym poznac tego kto ma np.19-to letni zapas w pokrowcu Shocked a cena? hmm doliczyc trzeba przecierz przeglady...

Ostatnio zmieniony przez Rafał.P. dnia Czw 12:49, 25 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 13:23, 25 Wrz 2008    Temat postu:

W Polsce obowiązują przepisy na większość zapasów- 25 skoków/40 ułożeń/kontr. co 2 lata, podobnie jak jest w PD (Tempo też to obowiązuje). Jedynie Smart ma 10 skoków/20 układań ze wzgędu na materiał, z którego jest zrobiony.
Ogólnie kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

PostWysłany: Czw 13:38, 25 Wrz 2008    Temat postu:

te 40 ulozen to dalo by srednio w stanach jakies 13 lat bo tam sie ciagle uklada co 120 dni czyli bez ratowan 3 razy w roku a to bzdura jest.
Z drugiej strony jak se ulozymy zapas w jednym tygodniu 40 razy bo tak sie nam bedzie podobalo to niby co?
zapas do wyrzucenia??

Uwazam ze 20 lat jest ok a potem na szrot

i tyle

a tempo moze i owszem ta regulacja obowiazuje ale w europie - a na pewno w niemczech pakuje sie raz na rok, a stare swifty co 180 dni (za zgoda wszystkich praktycznie producentow), wiec przez 20 lat taki zapas bedzie mial 20 ukladan plus ratowania (zapasy spedzaja w pokrowcu 99,9% swojego zycia)