Schweinfurt dzisiaj

duzo ludzi i wykladow,
generalnie fajnie.

Kilka cyfr;

w 2008 zrobiono w Niemczech 286 000 (dane przyblizone bo nie wszystkie kluby przeslaly dane). a to 14 000 wiecej niz rok wczesniej - to znaczy dobrze
Bylo 25 000 tandemow
Bylo 245 ratowan (tu tez dane przyblizone)
3 razy odpalal automat
5 zderzen na otwartych czaszach
10 wypadkow ze skutkiem smiertelnym
Jeden z nich opisywalem juz tu na forum, wypadek tym bardziej tragiczny bo skoczek ratowal sie wedlug procedury i mimo to zginal - przy skoku na line zaplatal sie nogami w czasze glowna. wypinajac sie jak nalezy wyzwolil na dzien dobry zapas (dzieki RSL) ktory chwycil czasze glowna.
Identyczny wypadek mial miejsce rok temu na tym samym lotnisku.

W miedzy czasie cwiczy sie tam wyplatywanie z czaszy wieszajac skoczkow w uprzezy zaplatanych w szmaty.

Pojawia sie tez pytanie czy nie zrezygnowac z rozwiazania RSL jesli i tak juz sa automaty.

Duzo bylo tez polaman,
ostatnio na ten przylad skoczek bez uprawnien AFF skaczacy z uczniami na AFF zgubil studenta i gonil go az temu odpalil zapas a instruktor na odpalonym zestawie zapas/glowny przydzwonil na wariacie w glebe.
lamiac wszystkie mozliwe kosci.

Generalnie pojawila sie tez uwaga ze amerykanie bardzo zanizyli poprzeczke przy szkoleniu przyszlych instruktorow AFF - co jak na moj gust moglo by sie zgadzac.

Z nowosci firma Rainbowsuits wprowadza nowy kombinezon do freeflya, z nowego materialu, oprocz tego szyty jest potrojnie a od spodu jest jakas taka podszewka ktora stosuje sie na gdziestam - podobno superwygodne.
Oprocz tego strech (czyli ten material rajstopopodoby taki jak u Guniaka czy Goski na plecach) jest nie tylko z tylu lecz rowniez czesciowo od wewnetrznej strony nogawek i troszke na rekawach.
Cos takiego kosztuje 350 euro plus extras minus rabat.

Na duzym telebimie pokazywali rekord niemiec (200)

Od Cypresa dostalem nowe piny do zapinania zapasow, w tym roku juz ze stali nierdzewnej, sa tez jakies plakaty do spadochroniarni

Z nowosci sprzetowych nie bylo nic - wystawial sie zreszta tylko Paratec.

Jest do kupienia Cessna 182 z 400 h i skorzanymi siedzeniami, wylizana bo z rak mojego bylego szefa i kumpla.
Samolot zuzywa 60 l na h moze sluzyc do wyrzucania skoczkow (stopien i drzwi ze szmaty) albo do szkolenia albo jako taksowka ze wzgledu na skorzana tapicerke,
Wyposazona jest we wszystko, cena 50 tys €
szczegoly jutro

Ostatnio zmieniony przez huszcza dnia Sob 22:54, 29 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz