Mistrzostwa Polski w Wyscigach Szybowcowych - I Grand Prix

Skąd: Opole,Dublin

PostWysłany: Wto 12:06, 06 Maj 2008    Temat postu: Mistrzostwa Polski w Wyscigach Szybowcowych - I Grand Prix

Krotkie podsumowanie zawodow.
Zawody ukonczylem z bardzo skromnym dorobkiem 1 pktu co dalo 15 miesjce na 19 zawodnikow co zarazem spelnilo moj zalozony plan minimum - czyli zapunktowac w ktorejs z konkurencji. Ze wzgledu na forumule tego typu imprezy 4 zawodnikow wogole nie punktowalo, gdyz punkty za konkurencje otrzymuja zawodnicy ktorzy przylecieli na mete w kolejnosci od 1-9.
Biorac pod uwage cel rozgrywania tego typu zawodow czyli zpopularyzowanie szybownictwa troche... a nawet duzo zabraklo w naszej polskiej wersji tej imprezy. Z punktu widzenia obserwatora/widza zabraklo systemu trackingu/sledzenia szybowcow w czasie rzeczywistym badz nawet z 5 min opoznieniem. Zachaczania naszych PZtow o miejsca dostepne dla mediow turystow np. schroniska w gorach itp itd. Gdyz nasze loty nie roznily sie zbyt wiele od tradycyjnych zawodow... odchodzimy na trase i tyle nas widzieli. A doloty zawsze wygladaja atrakcyjnie i nie trzeba az mieszac w regulaminie i punktacji aby je obejrzec. Ta formula jest niesamowicie interesujaca i zarazem troche kontrowersyjna.
Interesujaca jesli cala otoczka medialna jest to moze byc ciekawa jak regaty.
Kontrowersyjna... bo niestety ale z 20 zawodnikow punkty i tak dostaje 9 wiec caly wysilek i praca polegajaca na oblatywaniu zadania nie zostaje nagrodzony w zaden sposob ze sportowego punktu widzenia.

Jestem ciekaw w jakiej formie wy byscie widzieli takie zawody... co by mozna zmienic aby bylo to interesujace

pozdro

MarekJ

Dołączył: 23 Lut 2006

Skąd: z kraju i ze świata

PostWysłany: Pon 15:26, 26 Maj 2008    Temat postu:

Mateo,
Grand Prix zostało pomyślane jako formuła wyścigów która w miarę przybliży szerszej publiczności sport szybowcowy. Do tego są konieczne dwa warunki:
a) proste reguły - i to jest spełnione (wspólny start, wyścig, wspólny finisz - nie wdając się w kruczki regulaminowe)
b) przekaz medialny - i to niestety u nas ma marne szanse powodzenia.
Przekaz na telebimie, z kamerami w każdym szybowcu, z trackami online jest niestety kosztowny i wymaga niezłego sponsora. A kto miałby się tym zając?
Jedyne rozwiązanie (prowizoryczne) to układanie krótkiej trasy, po punktach widokowych i kilkukrotna runda - np 3 x trójkąt 75 km z bokami po 25, pozwala śledzić wyścig praktycznie z każdej wyższej górki. Tylko, cholera, szybownictwo ma to do siebie że takie zabawy weryfikuje pogoda.
Tak więc Grand Prix jak najbardziej tak ,ale pod warunkiem że będzie zorganizowane profesjonalnie i z rozmachem. Impreza na Żarze moim zdaniem była nie do końca udana i bardzo ciekaw jestem czy zostanie powtórzona (czyt. "czy znajdą się kolejni chętni")
Pozdro i gratulacje za ten punkcik Smile

Skąd: Opole,Dublin

PostWysłany: Śro 17:09, 28 Maj 2008    Temat postu:

Dokladnie tak jak mowisz media media media ... + punkty charakterystyczne jak schroniska itp itd. Ale bez mediow to nawet sie tego nie naglosni za bardzo.
Jesli chodzi o powtorke to w przyszlym roku Zar bedzie goscil kwalifikacyjne GP do swiatowego. Moze rozmach sie pojawi.

Strzałka

Dołączył: 05 Sty 2006

Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 13:01, 29 Maj 2008    Temat postu:

Mateo napisał:

Są i media ..... Twisted Evil

Skąd: Opole,Dublin

PostWysłany: Czw 16:05, 29 Maj 2008    Temat postu:

No tak typowe ...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Aeroklubu Opolskiego Strona Główna -> Sekcja Szybowcowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)