Opolskie występy w Jeleniej Górze

MarekJ

Dołączył: 23 Lut 2006

Skąd: z kraju i ze świata

PostWysłany: Wto 11:42, 12 Cze 2007    Temat postu: Opolskie występy w Jeleniej Górze

Z wielką radością dzielę się wieściami z KZSów w Jeleniej Górze.

Mimo trudnych warunków i niesprzyjającej początkowo aury ostatnie dni upłynęły pod znakiem fajnego latania.

W klasie klub B w barwach AOP występował Zbyszek Kunas z Tomkiem Radoszewskim na Puchaczu, ja latałem na szybowcu z Jeleniej, reprezentując "miejscowych" ale w duchu także Opole. Smile

Pierwszą konkurencję (obszarówka 161,7/337,6) wygrał Zbyszek, ja byłem drugi. Oprócz nas nikt nie obleciał całej trasy. Konkurenci pokonali jednak ponad 100 km więc konkurencja zaliczona.

W drugiej (wyścig w obszarach 108/352km) wygrał Marek Korneć z Jeleniej Góry, ja znowu drugi. Zbyszkowi brakło dosłownie metrów wysokości i lądował przed pasmem Rudaw które zablokowało mu dolot do mety. W konkurencji zajął trzecie miejsce.

Trzeci dzień ścigania to fantastyczne warunki. Obszarówka po stronie czeskiej 154,9km/ 368,9km. Zbyszek wystrzelił jak rakieta i pokonał trasę w 2godz 40min, z prędkością blisko 90km/h. Okazało się że to trochę za szybko!! Po przeliczeniu do 3 godzin (minimalny czas oblotu) okazało się że o 0,3 km/h opolską załogę wyprzedził Marek Korneć. Ja zająłem trzecie miejsce.
Różnice były minimalne, więc ostateczne wyniki stały do samego końca pod znakiem zapytania.

Ostatecznie okazało się że zająłem pierwsze miejsce w klasie klub B.
Z minimalną różnicą punktową na drugim uplasował się opolski Puchacz pilotowany przez Zbyszka i Tomka. Trzecie miejsce przypadło "miejscowemu guru" - Markowi Korneciowi.

Jest to dla mnie ogromny sukces, a jego autorem jest w dużej części Zbyszek Kunas, który pokazywał mi wielokrotnie jak się lata po mistrzowsku. Dzięki Zbychu za nauki!

Trochę więcej relacji i zdjęć możecie znaleźć na stronie sekcji szybowcowej AJG:

Do zobaczenia pod Cu !!

PostWysłany: Czw 12:37, 14 Cze 2007    Temat postu:

no to Congratulations!!

ciekawe kogo teraz skręca hi hi Twisted Evil

Mateo

Skąd: Opole,Dublin

PostWysłany: Pon 0:17, 18 Cze 2007    Temat postu:

Gratulacje dla calej EKIPY !!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne Aeroklubu Opolskiego Strona Główna -> Sekcja Szybowcowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)