OMEGA 2 ,co z ta promocja ???

skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Czw 13:45, 18 Sty 2007    Temat postu: OMEGA 2 ,co z ta promocja ???

Jacku jak wyglada sprawa kupowanie OMEGI 2 na instruktora zawodowego za polowe ceny ???

sprawa jest taka ze jak uda mi sie takowy kupic to swoja Omege ktore jest w stanie jak nowa (nie ma zadnych sladow czy otarc) bede sprzedawal i napewno opole dostanie dobra cene

Tylko czy omega 2 jest warta uwagi ???

PostWysłany: Czw 14:03, 18 Sty 2007    Temat postu:

A jakie tam wchodzą sprzęty (pojemność w cu. in. najlepiej) do pojackowej Omegi?

PostWysłany: Czw 14:39, 18 Sty 2007    Temat postu:

Wiec tak,
nie wiadomo czy Omega jest czy nie jest warta uwagi bo nigdzie nic na jej temat nie pisza. Ale jak jestes zadowolony ze swojej starej to z tamtej tez bedziesz - tym bardziej ze zmianie ulegla tylko klapka z glownego no i wmontowane scianki boczne (tak jak w Wingsie)

Omege mialem na sobie jak bylem w listopadzie na sympozjum.
Po ostatniej wpadce polozyli bardzo duzy nacisk na jakosc wykonania, wiec jakosc i komfort jest top.

Cena 1000 € (ale nie wiem czy juz z VATem czy nie) jest dla instruktorow zawodowych. Jak im wyslesz swoje zdecie z Omega w powietrzu to dostaniesz jeszcze 200€ spowrotem.

Porownujac z Wingsem to tak:
Omega nie ma antytwistowych tasm nosnych (czyli metalowych rurek wszytych w tasmy w ktore wchodza koncowki kabli).

Nie ma tez antytwistowej paczki glownego (w Wingsie linki zaplatane sa na wyłogu dolnej klapki, przez co paczka sie nie obraca - albo obraca sie rzadziej przy otwarciu a linki nie wystaja poza obrys paczki wiec ryzyko zahaczenia o lewy czy prawą klapke jest mniejsze)
Omega ma za to wzmocnienia grometów na lewej i prawej klapce w ksztaucie kółek, co znaczy ze nawet jak jakas linka by sie zahaczyla to powinna od razu zejsc.
W Wingsie te wzmocnienia sa skolei z miekkiego plastiku wiec tu tez nie powinno byc klopotow.
Wings ma wzmocnienie dodatkowym materiałem na miejsce przyszycia klapki głównego i zapasu. Omega i Vector wygladaju tu identycznie (Omega zerżnęła z Vectora kontener zapasu praktycznie 1:1).
Jak wiemy przed modyfikacja to miejsce było pieta ahillesowa Omegi bo w odróżnieniu od Vectora ta klapka była przyszyta o centymetr nizej niz u Vectora (u ciebie widac jeszcze miejsce starego sciegu), i nie była zafiksowana sciegiem po lewej i prawej stronie.
W Omedze podoba mi sie jeszcze fakt ze loop do glownego jest na dolnej klapce (W Wingsie to opcja za 15 dolcow).
Na plecach jest tez wygodna poduszka, a tej opcji nie ma Wings.

Cena:

2000 € jako cena regularna to o dużo za dużo, ale 800 stow jest jak najbardziej ok. W tej cenie masz kółka biodrowe kill line na pilocie i piłeczke (to wszystko jest opcja w Wingsie). Omega zastosowal u siebie (podobnie jak Paratec ) szekle udowe z takim dzyndzlem dociskowym ktory ma powodowac ze tasmy sie nie luzuja jak siedzisz w samolocie.

Teraz do Wingsa.
Cena podstawaowa ok 1020-1050 dolcow dla nas klubowiczow plus wszystkie opcje. Sunrise jednak co miesiac cos dorzuca za free. W tym miesiacu daja znienawidzony przezemnie cut in laterals. Jak ktos lubi to ma opcje wartą 150 baksow.
Na wszystkie niezbedne opcje trza wywalic ok 300 dodatkowych dolcow (np za kolka biodrowe - ktorych ja juz osobiscie nigdy wiecej u siebie nie zamowie bo daja mi wiecej klopotow niz korzysci.
czyli za 1300 dolcow masz Wingsa ktory mimo ze jest w porownaniu z np. w Nextem czy Miragem stosunkowo prostą konstrukcja, to jest jednak bardzo dobrze przemyslany.Do tego dochodzi koszt przesylki, clo i VAT (no chyba ze ci to ktos przywiezie ze stanow do IRA.
I jeszcze jedna opcja:
To moze dla ciebie jako endusera nie ma znaczenia, ale nawet paczka do zapasu jest zrobione riggerfriendly tak zeby latwo mozna bylo do niej wsadzic zapas. Dla ciebie za to istotne ze jak sie bedziesz ratowal to latwo znajdziesz paczke nawet w najwiekszych chaszczach bo ma jaskrawy zólto neonowy kolor.
Dobrym pomysłem jest tez klapka na głównym, bo nie ma takiej sily zeny sie sama otworzyla w powietrzu - to samo zreszta na zapasie. Za frico dostaniesz tez opcje na Birmana - czyli bridle od pilocika do paczki dłuższą o stope czyli one feet

i tyle Laughing

Ostatnio zmieniony przez huszcza dnia Pią 13:28, 19 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 16:08, 18 Sty 2007    Temat postu: Wings raz jeszcze

na Wingsowym [link widoczny dla zalogowanych] jest bardzo fajny (bo trojwymiarowy) program do kolorowania pokrowca.
Po wejsciu na strone kliknac na obracajaca sie ikonke Wingsa (ta czarno-czerwona).
Jak by sie nie dalo to wejdzcie na "Order Information" tam tez bedzie ta sama ikonka.
Fajnie mi wyszedl w neon orange, zapas bialy tyl i uprząz albo jasno szary, albo navy blue.

To tylko tak z nudow Laughing

skykris

Skąd: ROI

PostWysłany: Pią 13:33, 19 Sty 2007    Temat postu: wings

patrzac na dostepne materialy i ciekawe mieszane kolory (alien skin) w wingsie staje sie on wg duzo badziej atrakcyjny nic omega2
(chyba ze omega tez da mozliwosc zastosowania podobnych kolorow)

jak ktos ma troche czasu to polecam sie pobawic tym programikiem do kolorowania bo naprawde fajne pokrowce wychodza

PS - teraz to chyba nastepny pokrowiec to bedzie jednak Wings :)

PostWysłany: Pią 22:52, 19 Sty 2007    Temat postu:

Wings kosztuje mniej wiecej tyle co Omega ale jednak jest bardziej rozwinietym pokrowcem.
Jego konstruktor - Fin Henry Pojoleinen (czy jakos tak) jest uznanym na swiecie konstrutorem i riggerem (bylem nawet kiedys 20 lat temu na piwie u niego w Sunshine Factory w Z-Hills). i co nie kazdy wie - byl konstruktorem slynnego Javelina.
Plusem Omegi jest to ze jest made in EU i w ciagu tygodnia dwoch masz go u siebie bez zadnej laski.

Przyznam sie ze Wings na poczatku nie bardzo mi sie podobal, ze wzgledu na pop top-a i prawdopodobnie gdyby nie przypadek, nigdy bym go nie kupil.
ale okazal sie bardzo fajnym i przemyslanym pokrowcem