Zawody na celność lądowania "Oko Ważki 2010"

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Śro 18:04, 06 Paź 2010    Temat postu: Zawody na celność lądowania "Oko Ważki 2010"

Drogie koleżanki i drodzy koledzy! (to tylko na wstępie taki oficjalny ton Smile )

Temat zawodów na celność lądowania poruszony na ostatnim zebraniu sekcji stał się informacją publiczną Smile -odsyłam do Spraw Aeroklubowych.

Termin przez nas zaproponowany, zaaprobował Adrian, sprzęt (Puchacz SP-3404) ubezpieczony i ostatnio przez nas przygotowany.

Zabezpieczenie instruktorskie zadeklarowali już na 100% Zbyszek i Mateusz.

Jednak przed nami jeszcze parę spraw do zorganizowania i w tym miejscu proszę o pomoc, którą deklarowaliśmy na zebraniu. Choć oficjalne ropoczęcie Zawodów jest o godzinie 9.30 to Was proszę o stawienie się wcześniej. Proponuję zbiórkę o 8.30, aby wszystko zdążyć dopiąć na ostatni guzik.

A co mamy do przygotowania?:
Rano wyciągamy Puchacza i ostatni przegląd. Wyłożenie startu i oznakowanie lądowiska umożliwiające pomiar dokładności lądowania. Zatankowanie ściągarki i wyciągarki. Zaopatrzenie spożywcze na imprezę, to już po zamknięciu listy zawodników. Przygotowanie ogniska. Zapewnienie ściągarkowego i wypuszczającego. Osób do pomiaru. I to co bardzo ważne z naszej strony to zapewnienie bezpieczeństwa - lina wyciągarkowa, moment startu i lądowania, porządek na kwadracie. I jeszcze najważniejsza sprawa to dobra zabawa. Smile
Wszystkie te czyności tak sobie zorganizujemy i będziemy się zmieniać, żeby nam nie kolidowały z zadaniem, bo przecież będziemy występować także w charakterze Zawodników Smile

Zapraszam do zapisywania się na listę zawodników! Smile i życzę celnego lądowania Smile

Mateo

Skąd: Opole,Dublin

PostWysłany: Sob 19:26, 09 Paź 2010    Temat postu:

Dzisiaj oblatałem Puchacza po naszej ostatniej akcji. Aby zawody na celność doszły do skutku należy doprowadzić tą linkę hamulca na koło do porządku gdyż dzisiaj znowu zaczeła stukać i przeskakiwać. Może zajść potrzeba zdemontowania skrzydeł i odwrócenie go. Jednak ten objaw pojawia się w przypadku gdy szybowiec jest obciążony.

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Pon 18:53, 11 Paź 2010    Temat postu:

Wcześniej niż myśleliśmy, potrzebna jest pomoc kulku osób.

Proszę chętnych o przyjazd jutro między 16.00 a 17.00 na lotnisko. Musimy koniecznie odwrócić Puchacza, aby ostatecznie przygotować podwozie do zawodów.

Dozobaczenia na lotnisku i z góry dziękuję za przyjazd.

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Wto 18:51, 12 Paź 2010    Temat postu:

Sad
Niestety akcja pod kryptonimem "Puchach nietoperzem" nie powiodła się. Było nas za mało. Akcja tym samym zostaje przesunieta o +48h.

Spotkajmy się w czwartek 14października między 16.00 a 17.00. Tak abyśmy zebrali się do 17.00, bo wiadomo każdy różnie kończy pracę. Mamy zdiagnozowany problem, więc jak już będziemy w odpowiedniej sile, robimy szybką wywrotkę, która zajmie nam nie więcej jak poł godziny.

Słowa podziękowania dla osób obecnych dzisiaj i dozobaczenia w większym gronie w czwartek.

ZK

Dołączył: 11 Lut 2006

PostWysłany: Wto 19:11, 12 Paź 2010    Temat postu:

Wczoraj też byłem ale nikt mi nie dziękował zresztą nie sam spędzając czas we wiadomym miejscu niezmiennym od pół roku.Z tego wnoszę że to obecność pana Tadeusza G. tak ci z tym dziękowaniem wyskoczyło.Odzew na apel zaiste był gremialny jak zszedłem z dachu na lotnisku został.....kot .

Dołączył: 14 Paź 2008

PostWysłany: Pią 8:12, 15 Paź 2010    Temat postu:

Puchacz był nietoperzem

przez moment bo przez moment, ale zawsze Smile

Sprzęt gotów do lotów

Dziękuje obecnym za pomoc, szczególnie kolegom z sekcji spadochronowej, dzięki

KoŁcZu

Dołączył: 27 Sty 2006

Skąd: Polska Nowa Wieś

PostWysłany: Pią 14:14, 15 Paź 2010    Temat postu:

ja niestety możliwości nie miałem - szkoła. lecz o tym czy pojawię się na zawodach zadecyduje sytuacja w domu:)

EDIT: